Wyjedź, zanim nadejdą deszcze - Alexandra Fuller

Wyjedź, zanim nadejdą deszcze

By Alexandra Fuller

  • Release Date: 2016-10-12
  • Genre: Biographies & Memoirs
We rated this book with: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)
Wyjedź, zanim nadejdą deszcze ☑

Wyjedź, zanim nadejdą deszcze ♫

Wyjedź, zanim nadejdą deszcze Alexandra Fuller read online book review&description

Wyjedź, zanim nadejdą deszcze Alexandra Fuller epub

Alexandra Fuller spędziła dzieciństwo w targanej konfliktami Afryce. Także jej dom rodzinny trudno było uznać za oazę spokoju i bezpieczeństwa. Jednak choć nieobce jej były walka o przetrwanie, ból i utrata, dopiero rozpad jej własnego małżeństwa sprawił, że poczuła, jakby runęło jej życie. Próbując z powrotem je poskładać, Fuller zwraca się w stronę rodziny, którą zostawiła w Afryce. Wspomina dzielną, choć nieraz zagubioną matkę i zuchwałego, bezkompromisowego ojca, człowieka, który nigdy niczego nie żałował i niczego nie oczekiwał, choć walczył ciężej i stracił więcej, niż większość ludzi mogłaby sobie wyobrazić. „Wyjedź, zanim nadejdą deszcze” (co w południowej Afryce oznacza: „uciekaj, póki czas”) to kolejna fascynująca książka Fuller, pełna przejmującego smutku i żywiołowej radości, dojrzała i głęboka. To także swoista oda do Afryki.

„Po dwóch niezapomnianych tomach wspomnień z ekscentrycznego afrykańskiego dzieciństwa w trzecim Fuller relacjonuje swoje nieudane małżeństwo, które zmieniło ją w quasi-Amerykankę. Opis marszu ku rozwodowi jest fenomenalny. Choć pragnęła spokojnego, stabilnego życia, walczyła potem, żeby się z niego uwolnić, jak (oszalała) lwica.”

„People Magazine”

„Fuller odsłania swoje uczucia w przepięknym, refleksyjnym tekście o tym, co to znaczy być samotnym – o odwadze, do której samotność może zainspirować, o smutku, który czasem musi jej towarzyszyć."

„The Washington Post”

„Choć to opowieść o rozpadzie małżeństwa, nie jest to jednak kronika rozwodu ani opis towarzyszącego mu bólu. Fuller układa mozaikę anegdot ze swojego afrykańskiego dzieciństwa i amerykańskiej dorosłości oraz opisuje szalonych przodków i w ten sposób stara się odnaleźć sens w tym, co ją spotyka. Jej pisarstwo jest świetne – Fuller swobodnie przemieszcza się w przestrzeni i czasie i nie używa przy tym ani jednego niepotrzebnego słowa."

„The Economist”

„Fuller pisze bezwzględnie i precyzyjnie. Historię swojego małżeństwa i jego rozpadu zamienia w głęboką przypowieść o odmiennych sposobach widzenia i przeżywania świata."

Michiko Kakutani, „The New York Times”

tags: Wyjedź, zanim nadejdą deszcze Alexandra Fuller read online; Wyjedź, zanim nadejdą deszcze Alexandra Fuller epub; Wyjedź, zanim nadejdą deszcze epub; Wyjedź, zanim nadejdą deszcze by Alexandra Fuller eBOOK; best books to read; must read books; good books to read; recommended books to read; Wyjedź, zanim nadejdą deszcze book review; Wyjedź, zanim nadejdą deszcze read epub online; Wyjedź, zanim nadejdą deszcze pdf; Wyjedź, zanim nadejdą deszcze Audiobook; Alexandra Fuller; Biographies & Memoirs books to read; Biographies & Memoirs books.

Comments are closed