Imię wiatru - Patrick Rothfuss

Imię wiatru

By Patrick Rothfuss

  • Release Date: 2017-09-13
  • Genre: Fantasy
We rated this book with: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)
Imię wiatru ☑

Imię wiatru ♫

Imię wiatru Patrick Rothfuss read online book review&description

Imię wiatru Patrick Rothfuss epub

Pierwszy tom Kronik Królobójcy.

Kvothe to człowiek legenda. Wielki mag, geniusz muzyki, bohater i złoczyńca - namówiony przez Kronikarza - wspomina swe barwne życie. Od dzieciństwa spędzonego w trupie wędrownych aktorów poprzez lata chłopięce spędzone w półświatku mrocznego miasta po szaloną, ale udaną próbę wstąpienia na Uniwersytet. Powoduje nim pragnienie władania magią i zemsty na demonach, które zabiły jego rodziców i cały jego świat obróciły w perzynę.

Niezwykle żywo i naturalnie snuta opowieść na homerycką skalę. Intrygująca i poruszająca odyseja Kvothe’a doskonale harmonizuje z nienachalnym klimatem fantasy. Ten debiut literacki zdobył kilka prestiżowych nagród, m.in. Quill Award oraz Onion AV Club. Prawa do wydania sprzedano już do ponad 20 krajów.

"To niezwykle rzadka przyjemność trafić na autora piszącego z precyzją niezbędną do tworzenia nie tylko fantasy, w którego słowach brzmi prawdziwa muzyka" - Ursula K. Le Guin

"Książka ma wszystko, co lubia czytelnicy fantasy: magię, tajemnice, starożytne zło. Ale jest także zabawna i przerażająca, a na dodatek przekonująca. Wzorem najlepszych książek gatunku to nie elementy fantasy czynią ją niezwykłą, ale to, co autor ma do powiedzenia o codziennych sprawach, zwykłym życiu, ambicjach i upadkach, sztuce, miłości i stracie" - Tad Williams

Patrick Rothfuss (ur. 1973) studiował m.in. chemię, psychologię i literatureęangielską. Jest wykładowcą akademickim w Wisconsin. Gdy nie czyta (nałogowo) i nie pisze, marnuje czas na gry komputerowe i eksperymenty z formułami alchemicznymi.

tags: Imię wiatru Patrick Rothfuss read online; Imię wiatru Patrick Rothfuss epub; Imię wiatru epub; Imię wiatru by Patrick Rothfuss eBOOK; best books to read; must read books; good books to read; recommended books to read; Imię wiatru book review; Imię wiatru read epub online; Imię wiatru pdf; Imię wiatru Audiobook; Patrick Rothfuss; Fantasy books to read; Fantasy books.

Comments are closed